Krčki vikend

Autor: Nevenka Harjač, 15. 5. 2009.

11.10. – 13. 10. 2008.
Učenica Damira Veseljak (7. b) sa svojom mentoricom Mirjanom Vusić, kao nagradu za literarni rad na natječaju Volim Hrvatsku provela je nezaboravan vikend u Omišlju na otoku Krku.

Reportaža

Krčki vikend

Učenica Damira Veseljak sa svojom mentoricom Mirjanom Vusić, kao nagradu za literarni rad na natječaju Volim Hrvatsku provela je nezaboravan vikend u Omišlju na otoku Krku.

11.10.2008., subota
Ispunjena očekivanja

Dugo sam čekala nagradni vikend. Uzbuđenje je raslo iz trenutka u trenutak i svoj vrhunac doživjelo kad smo sjeli na autobus. Nakon prvih sramežljivih pogleda poveli smo razgovor.
Ubrzo smo razgovarali kao da se poznajemo već jako dugo. A vrijeme je samo letjelo… Naš je smještaj bio u hotel u Adriatic u Omišlju. Kad smo se smjestili, krenuli smo na otočić Košljun. Posjetili smo njihov muzej, crkvu, park… Dojmili su nas se najmanja knjiga na svijetu, zmijska koža, janje s dvije glave… Na kraju razgledavanja vodič nas je pozvao na Dane maslina u Punat. Mi smo to s oduševljenjem prihvatili i poslije večere ponovno krenuli u Punat. Sva su se moja očekivanja ispunila. Društvo je bilo sjajno, a hotel dobar. Legla sam pod dojmom svih prekrasnih događaja toga dana.

12.10.2008., nedjelja
Baščanska ploča

Nakon doručka krenuli smo u Jurandvor posjetiti crkvicu sv. Lucije u kojoj je nađena Baščanska ploča. Vodičica nam je ispričala sve pojedinosti, a zatim nas odvela na radionicu pisanja glagoljice koja se baš u to vrijeme održavala. Saznali smo i da je grad Varaždin sponzor jednog kamenog glagoljskog slova. Kad smo se vratili u hotel odlučili smo smočiti noge u moru. Iako je voda bila ledena nismo mogli odoljeti da ne zaplivamo. Vrijeme do večere proveli smo u druženju. Nakon večere išli smo u grad Krk. Razgledali smo staru povijesnu jezgru grada i pojeli sladoled. A kad smo stigli u hotel samo za nas su otvorili disko. Nakon malo plesa i puno priče otišli smo spavati.

13.10.2008., ponedjeljak
Rastanak

Došao je i posljednji dan. Nakon vikenda zabave mora se vratiti običnom životu. Poslije doručka otišli smo ponovno u grad Krk. Nakon Krka krenuli smo na put. Bacili smo posljednji pogled na more, ali nismo očajavali. Naš izlet još nije bio gotov. Išli smo u Delnice na ručak i razgledavanje. Vlasnik restorana odveo nas je do prihvatilišta za male srne koje su završile ondje nakon što su im mame stradale u šumi. Hranili smo ih i divili se njihovoj brzini i ljepoti. Naš izlet je tek sad završio. Bacili smo posljednje razgovore, razmijenili brojeve mobitela i naravno, obećali da ćemo ostati u kontaktu. Ovo mi je bilo jedno prekrasno novo iskustvo. Upoznala sam nove prijatelje i razgledala nova mjesta. Ovo će mi iskustvo ostati u prekrasnom sjećanju koje bih rado ponovila.

21.11.2008., petak
Ponovni susret

U utorak sam saznala da će u petak biti podjela priznanja za sve nagrađene. Veoma sam se obradovala ponovnom susretu s društvom. Podjela se održala u hotelu Minerva u Varaždinskim Toplicama. Priznanja su se dijelila u nekoliko kategorija: likovni radovi dječjih vrtića, literarni radovi osnovnih škola i likovni radovi osnovnih škola. Uz to, priznanja su se dodijelila i ljudima i ustanovama koji su svojim okolišem pridonijeli ljepšoj Varaždinskoj županiji. Nakon svečanosti opustili smo se uz domjenak i ugodno društvo.

Damira Veseljak, 7.b

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Lepoglava / Hrvatskih pavlina 42, HR-42250 Lepoglava / www.os-astarcevica-lepoglava.skole.hr / tajnistvo@os-astarcevica-lepoglava.skole.hr