4. ŠKOLA FILATELIJE

Autor: Nevenka Harjač, 20. 12. 2009.

4. škola filatelijeU Trakošćanu održana 4. škola filatelije

FILATELIJSKI DOŽIVLJAJ

Klub mladih filatelista Trakošćan već četvrtu godinu za redom organiziraju Školu mladih filatelista koja se ove godine održala 10. listopada.

Tanja Mravlinčić, 6. b

U Trakošćanu održana 4. škola filatelije

FILATELIJSKI DOŽIVLJAJ

Iz naše škola sudjelovalo je tridesetak učenika – mladih sakupljača maraka, a ukopno je toga dana školu prošlo150 djece, tridesetak stručnih predavača, voditelja i mentora. Prošli smo radionicu crtanja maraka, povijest maraka i zašto sakupljati marke.
Naš voditelj i mentor bio je profesor likovne kulture Davor Petak. U dvorcu Trakošćan bile su izložene marke iz svih hrvatskih županija i susjednih država - Slovenije, Bosne i Hercegovine, Austrije, Vojvodine, Mađarske i Češke.
Gost iznenađenja bio je Goran Šprem, rukometni reprezentativac Republike Hrvatske, a parkom dvora Trakošćan moglo se vidjeti i kako su bile obučene grofice dvorca, kao na primjer Julijana Erdödy Drašković.
Ovime pozivamo sve učenike –mlade filateliste da nam se iduće godine pridruže.

Tanja Mravlinčić, 6. b

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Ante Starčevića Lepoglava / Hrvatskih pavlina 42, HR-42250 Lepoglava / www.os-astarcevica-lepoglava.skole.hr / tajnistvo@os-astarcevica-lepoglava.skole.hr