Projekt Hrabri čuvari

Tijekom drugog polugodišta u školi su se provodile radionice usmjerene prevenciji i djelotvornoj zaštiti djece od nasilja na internetu. Radionice su odrađene u sklopu projekta Hrabrog telefona pod nazivom Hrabri čuvari koji se provodi uz financijsku podršku Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. U radionice su bili uključeni učenici od 4. do 7. razreda, a aktivnosti su bile usmjerene upoznavanju navika djece u korištenju interneta i modernih tehnologija i sigurnog korištenja interneta i društvenih mreža, prepoznavanju elektroničkog nasilja te načinima reagiranja u situacijama elektroničkog nasilja. Učenici koji su sudjelovali u radionicama različitim će aktivnostima educirati suučenike i savjetovanjem pomagati ako se nasilje dogodi. U sklopu projekta održana su i predavanja za roditelje tijekom kojih se roditelje upoznalo s opasnostima interneta, elektroničkim nasiljem te su osviješteni o važnosti i načinima reagiranja u slučaju nasilja.

objavio: Nevenka Harjač   datum: 8. 6. 2018.