Posjet Portugalaca

OŠ Ante Starčevića Lepoglava 12. i 15. siječnja 2018. godine posjetili su učenici iz Portugala. Učenici i učitelji privatne škole Colegio Minerva Barreiro, njih više od 70, družilo se sa sedmašima i osmašima naše škole. Colegio Minerva Barreiro privatna je škola koja se nalazi u predgrađu Lisabona i učenici svake godine posjećuju neku od europskih zemalja. Ove godine posjetili su sjevernu Hrvatsku, Zagreb, Varaždin, Kumrovec, Krapinu Trakošćan i Lepoglavu, točnije našu školu.

Prije dva mjeseca učenici su se povezali putem društvenih mreža i na taj su način ostvarili kontakt te se najprije virtualno upoznali.

Dolaskom u našu školu učenici iz Portugala razgledali su učionice, knjižnicu, školsku dvoranu i zbornicu. Jedni drugima pripremili su prezentacije o svojim školama i gradovima. Druženje učenika nastavilo se uz tradicionalni ručak našeg kraja. Prije samog odlaska iz Lepoglave učenici su, uz stručno vodstvo, posjetili Crkvu i kompleks pavlinskog samostana.

Takvo internacionalno druženje pridonosi razvoju komunikacijskih vještina učenika i uvažavanju različitosti. Potiče se tolerancija i stvaraju se nova poznanstva. Iako je boravak Portugalaca bio kratak, ostat će u lijepom sjećanju učenika. Posjet naših učenika i učitelja privatnoj škole Colegio Minerva Barreiro iz Portugala planira se početkom iduće godine.

objavio: Nevenka Harjač   datum: 18. 1. 2018.

« Listopad 2018 »