Najčitači Varaždinske županije

U Županijskoj palači u Varaždinu 9. 11.  održana je svečanost obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica, a tim su povodom proglašeni najčitači školskih i gradskih knjižnica za školsku godinu 2017./2018.

Nagrade najčitačima  uručili su zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak i pročelnik Upravnog odbora za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije dr.sc.Miroslav Huđek. Zamjenik Paljak obratio se prisutnima te istaknuo kako treba poticati sve mlade da čitaju, da se na taj način upoznaju sa svijetom knjige. „Čitajući otkrili ste svijet u kojem slušate sami sebe, a to je danas posebno važno, jer na taj način slušate i druge. Knjiga nikad nije i ne smije izgubiti smisao, ona mijenja svoj oblik, je li  to e-knjiga, tvrda korica ili nešto treće, ona će svakako opstati i to zbog vas, naših dragih čitača“, rekao je zamjenik župana Paljak te naglasio kako Županija već petu godinu zaredom provodi jedinstvenu akciju „Proglašenje najboljih čitača u osnovnim i srednjim školama Varaždinske županije te u gradskim knjižnicama“.

Najčitačima u našoj školi proglašeni su David Županić, učenik 2. razreda i Rea Dubovečak, učenica 7. razreda.

Čestitamo vam i nastavite uživati u čitanju!

objavio: Nevenka Harjač   datum: 20. 11. 2019.

« Rujan 2020 »