Maturalac

Autor: Nevenka Harjač, 21. 6. 2018.

Dani su prolazili u iščekivanju maturalca sve do kad nije stigao 31. svibnj 2018. kada smo mi, sedmi razredi (a, b i c), krenuli na maturalac. Išli smo na Rab na tri dana.

Na put smo krenuli u sedam sati ujutro. Putem smo stali u Karlovcu u akvariju slatkovodnih riba Aquatica. Vidjeli smo različite vrste slatkovodnih riba i čuli smo puno novih informacija o slatkovodnim ribama.

Nakon nekoliko sati vožnje stigli smo na Rab, točnije u gradić Lopar. Odsjedali smo u hotelu San Marino. S nama je bila i naša vodičica gospođa Zorana. Kada smo stigli u hotel pričekali su nas ključevi od soba. Ušli smo u sobe, raspakirali se i spremili se za plažu. Ispred hotela pričekali smo učitelje i s njima krenuli na plažu. Išli smo na najljepšu plažu, Rajsku plažu, a nakon kupanja slijedila je večera te druženje u sobama.

Drugog dana (01. 06. 2018.) išli smo u sam grad Rab. Tamo nas je vodila starija gospođa kojoj nam je ispričala sve zanimljivosti o gradu i otoku Rabu. Na Rabu je bio poznat Sveti Marin koji je bio utemeljitelj republike San Marino. Nekada su tamo bila dvadeset i četiri zvonika od kojih je danas očuvano samo četvero. Najviše ima zidina koji su ostaci nekadašnjih građevina kojima je okružen Rab. Rab je poznat i po slastici Rabska torta koja je ujedno zaštićena i suvenir otoka Raba. Poslije razgledavanja imali smo slobodno vrijeme za kupnju suvenira i druženje.

Popodne istoga dana išli smo na ručak i kupanje, kasnije na večeru, a poslije u grad.

Posljednjeg dana maturalca ujutro, poslije doručka, išli smo na kupanje. Nakon toga imali smo slobodnog vremena, a nakon ručka smo krenuli prema Senju, odnosno tvrđavi Nehaj koja je sagrađena 1558. godine. Tamo su se nalazili topovi, odijela, puške, mačevi te je ujedno i muzej. Nakon tvrđave Nehaj krenuli smo prema kućama.

Sve što je lijepo kratko traje, to su riječi kojima bih opisala naš maturalac.

Silvija Picek  7.c

Osnovna škola Ante Starčevića Lepoglava / Hrvatskih pavlina 42, HR-42250 Lepoglava / www.os-astarcevica-lepoglava.skole.hr / tajnistvo@os-astarcevica-lepoglava.skole.hr