Posjet tvrtki Rimac automobili i Festivalu znanosti

Autor: Nevenka Harjač, 4. 5. 2016.

U sklopu rada s darovitim učenicima u školi u četvrtak, 21. travnja, organiziran je jednodnevni izlet za darovite učenike naše škole. Organizacija izleta bila je usmjerena prema novim i drugačijim načinima rada, konceptima i općenito drugačijem načinu razmišljanja. Stoga smo izabrali posjet tvrtki Rimac automobili. U tvrtki Rimac automobili upoznali smo se s poviješću tvrtke, razgledali tvornicu te nam je objašnjen proces izrade električnog automobila i električnog bicikla. Tvrtka Rimac automobili tvrtka je sa sjedištem u Svetoj Nedelji, 2009. godine osnovao ju je Mate Rimac, a bavi se proizvodnjom električnih vozila. Osnivač je još u srednjoj školi patentirao neke proizvode, a kasnije je razvio električni automobil Concept One koji je prvi put javnosti predstavljen 2011. godine na najvećoj svjetskoj  izložbi automobila u Frankfurtu. Nakon obilaska tvornice automobila gdje nam je omogućen uvid u cijeli proizvodni pogon od početka do krajnjeg proizvoda, trebala nam je pauza od toliko novih i inspirirajućih informacija. Stoga smo otišli na ručak u The Movie Pub u Zagrebu nakon čega smo posjetili Festival znanosti u Tehničkom muzeju. Na Festivalu znanosti učenici su imali priliku uključiti se u radionice namijenjene školskom uzrastu pa su tako sudjelovali na radionici crno bijeli svijet – umjetnost u znanosti – tekstil u znanosti, upoznali su se s vizualnim programiranjem, uživali u kemijskim reakcijama te su razgledali izložbe Nikola Tesla – avangarda znanosti i Nove tendencije: umjetnost i znanost. Prije povratka kući priuštili smo si i šetnju središtem Zagreba te smo obišli neke kulturne znamenitosti uz sladoled.

S obzirom na specifične osobine i interese darovite djece, namjera izleta bila je dati učenicima uvid u mogućnosti koje im se pružaju tijekom i nakon završetka obrazovanja te ih potaknuti  na iskorištavanje vlastitih potencijala.

Pod opširnije nalazi se filmić o izletu!

Priloženi dokumenti:
FILMIC.wmv (8.95 MB)

Osnovna škola Ante Starčevića Lepoglava / Hrvatskih pavlina 42, HR-42250 Lepoglava / www.os-astarcevica-lepoglava.skole.hr / tajnistvo@os-astarcevica-lepoglava.skole.hr