ŠKOLSKA GODINA 2020./2021.

Poštovani roditelji,

na web stranici škole, u privitku nalazi se popis obveznih udžbenika koji će se koristiti u 2020./2021. školskoj godini.

Prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a temeljem Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu za školsku 2020./2021. godinu svim učenicima bit će osigurani besplatni udžbenici za obvezne i izborne predmete i radne bilježnice koje kupuje grad Lepoglava dok će nabavu ostalih dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava  (atlasi, likovna mapa, radni materijali za izvođenje vježbi i praktičnog rada- kutija za tehničku kulturu) financirati roditelji.

U 2., 3., 6. i 7. razredu te za predmete Biologija, Kemija i Fizika u 8. razredu, u kojima kreće primjena novih kurikuluma, koristit će se novi udžbenici. U 1., 4., 5. i 8. razredu (osim BFK)  koristit će se rabljeni udžbenici.

Svi udžbenici označeni su crnom bojom. Radne bilježnice označene su crvenom bojom, a dopunski materijali i pomoćna nastavna sredstva označena su zelenom bojom. Materijale označene zelenom bojom roditelji su obvezni kupiti.

Komplete udžbenika učenici će preuzimati u školi prvog dana nastave u novoj školskoj godini. Prilikom primitka udžbenika roditelj će potpisati Izjavu o prihvaćanju obveze vraćanja udžbenika, a temeljem Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnog proračuna. Izjavom se roditelj obvezuje da će po završetku nastavne godine vratiti školi udžbenike u uporabnom stanju, odnosno da će u slučaju gubitka ili oštećenja nadoknaditi štetu. Roditelj koji ne prihvati obvezu vraćanja udžbenika ne može ostvariti pravo na korištenje udžbenika u narednoj školskoj godini.

Popis udžbenika nalazi se u privitku pod opširnije

Priloženi dokumenti:
UDZBENICI_2020-2021_.xlsx (23.69 KB)

objavio: Nevenka Harjač   datum: 17. 7. 2020.

« Rujan 2020 »